Nedajme šancu kašľu: prírodný koktail len z troch účinných ingrediencií

Tohtoročná zima je ako stvorená na choroby. Mrazy sa striedajú s upršaným počasím a teploty hneď stúpajú vyššie nad nulu. To je presne to obdobie, kedy mnohí bojujeme s prechladnutím, nádchou či nepríjemným kašľom. V snahe tento boj zvládnuť mierime do lekárne a hľadáme niečo „zaručené“ na kašeľ. Mukolytiká, antitusiká, sekretomotoriká,… STOP.

Máme pre vás niečo jednoduchšie, dostupnejšie a 100% prírodné – skvelý koktail z troch účinných ingrediencií – z medu, kurkumy a škorice. Ide o tri jednoduché, no pritom účinné potraviny, ktoré si poradia s prechladnutím, kašľom a zároveň podporia imunitu.

Med
Med je najznámejší a najdôležitejší včelí produkt. Najlepší je medovicový kvôli nižšiemu obsahu alergénov. Použiť však môžete i iný kvalitný slovenský med, či už kvetový, agátový, lesný alebo lipový.

Kurkuma
Kurkuma alebo indický šafrán je typický svojou sýto žltou farbou. Koreň obsahuje kurkumín, ktorý má antiseptické, antioxidačné a antibakteriálne účinky. Práve kurkumín, silný antioxidant, posilňuje imunitný systém a lieči infekcie dýchacích ciest.

Škorica
Rovnako účinný antioxidant s vysokým obsahom draslíka a prírodné antiseptikum je škorica. Ale pozor. Tieto účinky má iba pravá cejlónska škorica (Cinnamomum verum), nie škorica čínska, indonézska či vietnamská, ktoré sa zvyknú spoločne označovať ako Cassia. Práve druh škorice Cassia, ktorý je najbežnejšie dostupný na trhu, obsahuje látku kumarín, ktorá nie je vhodná pre ľudí užívajúcich lieky na riedenie krvi, s poruchami zrážanlivosti krvi a tehotné ženy.
Narozdiel od nepravej škorice má cejlónska jemnejšiu, sladkú chuť, lieči, zohrieva a znižuje množstvo cukru v krvi.

Postup ako namiešať zázračný koktail proti kašľu:

3 lyžice medovicového medu

1 čajová lyžička kurkumy

½ čajovej lyžičky pravej cejlónskej škorice

Všetky ingrediencie zmiešame a užívame čajovú lyžičku maximálne trikrát denne. Doplňte obľúbeným, napríklad zázvorovým čajom, a  kašeľ viac nemá šancu.

Účinné prírodné ingrediencie dostupné aj na Liptove

Kvalitný slovenský med, rovnako aj pravú cejlónsku škoricu a kurkumu nájdete aj u nás v Sýpke. Navštívte nás a vyskúšajte prírodný recept na kašeľ aj vy.

Petra

  • Novinky

    Chcete byť informovaný o nových článkoch medzi prvými? Zaregistrujte sa a všetko podstatné nájdete v svojej emailovej schránke.