Naši dodávatelia

ovládajú majstrovstvo tradičných receptúr

V Sýpke dbáme na starostlivý výber pravých farmárov a výrobcov, pretože len poctivá domáca výroba zaručuje kvalitu a výnimočnú chuť výrobkov, ktoré vám prinášame na Liptov.

Každá potravina, ktorú u nás nájdete, pochádza od týchto poctivých dodávateľov

Mäso a mäsové výrobky

Mäso Parížek

Mäso Parížek nadväzuje na dlhoročnú tradíciu mäsiarskej rodiny Jána Parížeka, ktorá svoje široko ďaleko známe mäsové a zabíjačkové špeciality robila už v 70 – tych rokoch minulého storočia. Dnes už tretia generácia rodiny Parížekovcov spracováva mäso a vyrába mäsové výrobky podľa starých a overených receptúr. Až 60 % celkovej produkcie neobsahuje žiadne prídavné látky – konzervovanie a trvanlivosť výrobkov dosahujú len soľou, prírodnými koreninami, údením tradičným spôsobom a sušením.

www.masoparizek.sk
www.facebook.com/Mäso-Parížek-214271731952190

Mäsovýroba Pečovská / Hurka

Zameriava sa na predaj vždy čerstvého mäsa slovenského pôvodu a domácich mäsových výrobkov vysokej kvality, ktoré sú vyrábané bez prídavku stabilizátorov, zahusťovadiel, bez použitia hydinového mechanicky separovaného mäsa. Množstvo výrobkov je vhodných aj pre celiatikov, nakoľko neobsahujú lepok.

www.hurka.sk
www.facebook.com/hurkapresov

Mlieko, syry
a mliečne výrobky

Farma Východná

Najvyššie položené ekologické hospodárstvo v Liptove (930 m.n.m.). Vďaka výnimočnej kvalite mlieka z horskej oblasti Vysokých Tatier ponúka exkluzívne syrové delikatesy a lahodné prírodné syry, ktoré získavajú popredné ocenenia na slovenských aj českých súťažiach. Na farme taktiež pestujú liečivé bylinky a drobné ovocie. Pasienky plné liečivých bylín a horský vzduch s vôňou ihličia a hríbov sú garanciou pre vznik jedinečných farmárskych pochúťok.

www.farmavychodna.sk
www.facebook.com/farmavychodna.sk

Mliekáreň Krivá

Mliekareň Krivá sa zaoberá výrobou tradičných slovenských výrobkov z kravského, ovčieho a kozieho mlieka. Špecializuje sa na tradičný gazdovský sortiment čerstvých mliečnych výrobkov. Ročne spracováva viac ako 1,2 milióna litrov kvalitného slovenského mlieka. Dbá na tradičnú výrobu a dodržiavanie pôvodných receptúr, ktoré dodávajú výrobkom jedinečnú chuť.

www.mliekarenorava.sk
www.facebook.com/Mliekareň-Krivá-699983540092705

Oravamilk

Na dolnej Orave v obci Leštiny sa nachádza miestna mliekáreň, ktorá z oravského mlieka s radosťou vyrába syry, tradičné maslo i cmar. Orava je vychýrený kraj korbáčikov. Tunajší syrári z generácie na generáciu zachovávajú vlastný postup výroby, pletenia a údenia syrov.

www.oravamilk.sk

Mliečna Farma Bukovina

Nová mliečna farma Bukovina zahájila výrobu syrov a mliečnych výrobkov v apríli 2017. Syráreň je vybavená najmodernejšou mliekarenskou technológiou, spĺňa všetky kritéria našich aj európskych nariadení. Moderná syráreň v srdci Liptova v Bukovine, v blízkosti priehrady Liptovská Mara, finalizuje mliečnu produkciu vlastnou výrobou syrov a mliečnych výrobkov. Takto spracováva celú produkciu ovčieho mlieka a časť produkcie kravského mlieka, čo umožňuje produkciu čerstvých, parených a zrejúcich syrov, jogurtov a ďalších mliekarenských produktov.

syraren.business.sk

Mliekareň Kopanice Selce

Mliekarenská výroba začala v Selciach v decembri roku 1992. Hlavným výrobným zameraním mliekarne bola a je výroba kyslomliečnych výrobkov (jogurty všetkých druhov, zakysanka). Za krátky čas získali svojou kvalitou selčianske jogurty a zakysanka v regióne mesta Banská Bystrica ale aj mimo neho skvelú povesť.

Filozofia celej výroby spočíva v snahe o produkciu čerstvých, kvalitných výrobkov, bez použitia konzervačných látok. Plnenie noriem EÚ je pri takomto cieli samozrejmosťou, pretože anonymita veľkého spracovateľa je pre nás neznámym pojmom. Mliekáreň nakupuje mlieko výlučne od chovateľov hospodáriacich v oblasti Seliec, ktorí sa vyznačujú špičkovým genofondom chovaných dojníc.

www.mliekaren-selce.sk
www.facebook.com/mliekarenselce

Štálik

„Štálik“ je označením prevádzky a známkou rodinnej firmy so sídlom v malebnej obci Liptovská Teplá, špecializujúcej sa na výrobu kyslomliečnych produktov z ovčieho a kozieho mlieka. Mlieko, ktoré používajú na výrobu produktov nakupujú od miestnych chovateľov oviec a kôz, čím podporujú región Liptov. Ovce a kozy sa pasú na lúkach a pasienkoch Liptovskej kotliny. Vo výrobni Štálik vyrábajú produkty za dodržiavania prísnych hygienických pravidiel. Mlieko šetrne pasterizujú a pridaním kvalitnej jogurtovej kultúry zabezpečujú konzumentovi pôžitok z vysoko kvalitného produktu bez pridania konzervantov, škrobov, zahusťovadiel, či iných chemických látok.

stalik.eu
www.facebook.com/Ovčie-a-Kozie-Jogurty-zo-Štálika-410585089058490

Zelenina a ovocie

Emilove sady

Emilove Sady založil v r. 1966 Emil Schultz st. Bol rodákom zo Záhoria. Ako s humorom hovorieval, priženil sa na Dolnú zem kvôli svojej milovanej Katke. V otcových šľapajach pokračuje jeho syn Emil Schultz ml. Táto najstaršia rodinná ovocná farma na Slovensku, dnes určite patrí k najperspektívnejším ovocným sadom na Slovensku. Okrem kvality ovocia veľmi dbajú na rodinnú atmosféru. Ak ich navštívite, čakajú na Vás nielen krásne, chutné a zdravé jahody, jablká, broskyne, čerešne a slivky, ktoré pravidelne vozia aj k nám do Sýpky.

www.emilovesady.sk
www.facebook.com/Emilove-Sady-715950665124534

Chlieb a pečivo

Palúčanská pekáreň

Určite ju nemusíme predstavovať nikomu z Liptova. Táto tradičná rodinná pekáreň prináša denne na naše stoly tie najkvalitnejšie pekárenské výrobky, na ktoré sa často krát stojí v dlhých radoch.

Vajcia

Farma HUSÁRIK

Nachádza sa na okraji malej obce Konská, v príhorskom prostredí západných tatier. Sliepky sa celý deň pasú vo veľkom výbehu, kde majú dostatok priestoru a prístup k pestrej strave ponúkanej prírodou, prikrmujú sa pšenicou, kukuricou, a radi si pochutnajú aj na zvyškoch z kuchyne. Aj preto sú vajíčka z farmy HUSÁRIK také obľúbené pre ich kvalitu neporovnateľnú s vajíčkami z priemyselných chovov.

Farma Lúčny Dvor

Sa zaoberá chovom hydiny. Domáca kvalita, ktorá vám určite zachutí.

www.farmalucnydvor.sk
www.facebook.com/Capkovic

Múky, strukoviny
a semienka

Mlyn zrno

Na trhu výroby múky pôsobia od roku 1992. Obilniny kupujú hlavne od miestnych serióznych dodávateľov. Mlynské stroje melú, klepú, trasú obilie vo svojom tichom koncerte, na ktorý treba dozerať. Stroje ešte aj po vypnutí  unavene praskajú a pukajú do ticha. Vyrábajú múky pre pekárov, cestovinárov, pizzérie  aj múky určené pre zdravý životný štýl, a to múky celozrnné, z iných druhov plodín ako sú amarantové, špaldové, jačmenné múky, z tvrdej pšenice a strukovinové , ale aj BIO múky ako produkty ekologického poľnohospodárstva.

www.mlyn-zrno.sk
www.facebook.com/mlynzrno777

Med, medovina a včelie produkty

Apimed

Základná filozofia medovinárstva Apimed spočíva vo výrobe odrodových medovín odlíšených druhom medu, z ktorého sú vyrobené. Využívajú pritom druhovú pestrosť a rozmanitosť slovenského medu – kvetový, agátový, lesný či lipový med. V každej kvapke tohto lahodného nápoja nájdete to najlepšie z použitého medu, bylín a korenín. K samotnej výrobe pristupujú s veľkým rešpektom a zanietením. Ako rodinné medovinárstvo sa vydali na cestu znovuobjavenia medoviny so snahou nadviazať na hodnoty našich predkov.

www.apimed.sk
www.facebook.com/Apimed-265081376851248

Bione cosmetics

Bio kozmetika z prírody. Výnimočná kozmetika Bione je šetrná k užívateľom i k prírode. Z kozmetiky sú odstránené všetky všeobecne nežiaduce zložky, ktoré sú nepriaznivé z dermatologického a ekologického hľadiska. Výrobky BIO neobsahujú žiadne ropné produkty, žiadne silikóny, etoxyláty, žiadne SLES, SLS, parabény, alkylfenoly, komplexony polyfosforečnany, ani zvieracie produkty. Parfumácie len pomocou hypo alergénnych ingrediencií. Zákazníci môžu byť maximálne spokojní.

www.bione.sk
www.facebook.com/bionecosmetics

Pleva

Spoločnosť zameraná na výrobu kvalitných výrobkov pre zdravie a krásu. Špecializuje sa na spracovanie liečivých včelích produktov. Pochádza z Českého mestečka Potštejn. Med nakupujú výhradne od českých dodávateľov a ako jediný v ČR spracovávajú včelí jed.

www.pleva.cz
www.facebook.com/firma.pleva

Džemy, sirupy a šťavy

Mountberry

Spoločnosť pestuje a produkuje ovocie a následne spracováva a vyrába produkty zdravej výživy. Spoločnosť sa zaoberá pestovaním brusníc, čučoriedok a iných bobuľovitých druhov ovocia, ich výsadbou, distribúciou sadeníc a komplexným poradenstvom pri zakladaní pestovateľských plôch. Dnes ako prvá spoločnosť na Slovensku plantážnickým spôsobom pestuje brusnice v malebnej časti Hornej Oravy.

Spracovanie ovocia a výroba produktov zdravej výživy - spoločnosť vybudovala novú prevádzku, v ktorej na modernej technológii spracováva jednotlivé druhy ovocia do produktov zdravej výživy bez používania chemických konzervantov, umelých sladidiel a umelých farbív. Jednotlivé produkty vo forme ovocných džúsov, sirupov, omáčok, konzervovaného a sušeného ovocia, marmelád a džemov, sú vyrábané z prírodných surovín pri technologickom postupe, ktorý minimalizuje straty účinných látok.

www.mountberry.sk
www.facebook.com/Mountberry-402583166526773

Natur Products

Firma Natur Products bola založená v roku 1997. Hlavnou činnosťou spoločnosti je spracovanie medu a výroba ovocných lekvárov s medom, medoviny a čokoládových krémov s medom, pečených čajov s medom.

www.naturproduct.sk

Zaváraniny

Svedernícka kapusta

Spoločnosť sa zaoberá výrobou a predajom poľnohospodárskych produktov. Rokmi overenými postupmi získavajú vysoko kvalitné plodiny, úplne bez použitia škodlivých chemických hnojív. Zaujímavosťou je, že v 80-tyh rokoch bola výroba kyslej kapusty presunutá z Liptovského Mikuláša do Svederníka.

Bylinky

Hanus

Značka HANUS sú bylinné prípravky, ktoré ponúkajú istotu použitia výlučne prírodných látok už od roku 1991. Plátnom je čaj, farbami sú aromatické rastliny a prírodné silice. Umelcami ste vy.

www.hanus.sk
www.facebook.com/hanus.sk

Koreniny

Davídkovo koření

Koření od Davídka je české korenie bez soli a glutamánu. V čom je iné? Tu sú slová samotného Davídka:  "Co k tomu říct . Když do slivovice nalijete vodu bude levnější, bude jí víc, ale nebude stát za NIC. A stejné to je i s kořením. Sáček soli, špetka bylin, zvýrazníme glutamátem, dáme do regálu do výšky očí a na to se dá celoročně zvýhodněná cena. PŘÁTELÉ TO JE DNEŠNÍ TREND TRHU S KOŘENÍM. V našem koření nenajdete nikdy sůl, žádný glutamát a nikdy jej nekoupíte v žádném řetězci. A V TOM JSME JINÍ A VŽDY BUDEME.

www.davidkovokoreni.com
www.facebook.com/Davidkovokoreni

Čokoláda, cukríky, káva,
müsli tyčinky

Lyra Chocolate

Miernosť, rovnováha, múdrosť, krása, láska i bohatstvo. To sú kvality, na ktoré Lyra myslí pri ručnej výrobe čokolády. Starostlivo vybrané suroviny ako kakao z kakaovníkov criollo a trinitario Fino de Aroma, trstinový cukor, prírodná vanilka či kalifornské mandle, k tomu veľa skúseností a vedomostí, ktoré zbierajú aj u pestovateľov na kakaovníkových plantážach. Výsledná čokoláda, ktorá nepotrebuje chemické či aromatické látky je tak jedna kompozícia, v ktorej sa stretáva príroda s ľudským umom a zmyslom pre estetiku v podobe obalu.

lyrachocolate.com
www.facebook.com/lyrachocolate

BeeLol

Vyrába lízanky a cukríky výlučne z prírodných surovín – bez konzervačných látok, umelých aróm, farbív, či príchutí. Ingrediencie získavame od regionálnych dodávateľov, včelí med pochádza od slovenských včelárov. Šetrná receptúra ponecháva v cukrovinkách pôvodnú chuť, farbu aj vôňu použitých prímesí -sušených byliniek, korenín a plodov. Lízanky môžu mať preto liečivé alebo povzbudzujúce účinky.

www.beelol.eu
www.facebook.com/beeLOL

Marva

...slovami zakladateľa...

Myšlienka na domáce müsli tyčinky vznikla pri druhom neúspešnom pokuse o prechod hrebeňa Nízkych Tatier v zime bez podpory. Tam nebol čas ani priestor na klasickú stravu - jedli sme za pochodu. Človek po zjedení šiesteho, ôsmeho komerčného keksa či tyčinky začne pochybovať o tom, že toto je jedlo pre bežných ľudí...

Po nejakom čase mizerných stravovacích návykov sa u mňa objavili žalúdočné problémy, a otázka racionálnej stravy bola bezodkladne na stole. Dlhé štúdie o strave prekladané pokusmi v maminej kuchyni viedli postupne k vzniku prvých domácich müsli tyčiniek. Brával som si ich na skaly, do hôr a ponúkal kamarátom. Raz prišiel zo Zádielu Duško Beránek, košická horolezecká elita, so slovami: "Maťo, napeč aj mne jeden plech!"

marva.sk
www.facebook.com/MARVAtycinkaren

Víno a destiláty

Vinárstvo Bognár

Čisto rodinné vinárstvo, ktoré rodina Bognárovcov buduje postupne a trpezlivo. Nadviazali na predchádzajúcu tradíciu rodinných predkov s cieľom prispieť k znovu obnoveniu čias, kedy bol Svätý Jur, preslávený vinohradníctvom a vinárstvom. Vinárstvo sa nachádza v kráľovskom meste Svätý Jur. Produkuje moderné svieže vína, ktoré pôsobia vyvážene v chuti a zanechávajú pekný dojem. Majoritu tvoria biele a ružové vína.

www.vinobognar.sk
www.facebook.com/Vinárstvo-Bognár-1377707512475923

Limbašské vinohradnícke družstvo

Limbašské vinohradnícke družstvo sa nachádza v Limbachu, starej vinohradníckej obci, na juhovýchodnom úpätí Malých Karpát. Bolo založené v roku 1993, úspešne nadväzuje na tradície nemeckých vinohradníkov, ktorí žili v tejto obci slovenského vinohradníckeho družstva-JRD Limbach. Dnes obhospodaruje 50 ha. Legendou je nefalšované Silvánske Zelené. O nič horšie nie sú ani rizlingy, veltlíny, frankovky a modré pinoty.

www.lvdlimbach.sk
www.facebook.com/Limbašské-vinohradnícke-družstvo-156250431082296

U ovocinára

Malá rodinná firma založená v r. 2012. Pestovaniu ovocia tradičným aj moderným spôsobom sa venuje od r. 1994. Spoločnosť oprášila výrobu ovocných a bylinných vín z ovocia, ktoré si sami dopestujú. Základ je prezreté a prvotriedne ovocie, len také má najviac chuťových a aromatických látok. Každý plod sa ručne preberá a umýva, len takéto ovocie sa použije na výrobu vín. Recepty a špecifiká výroby si starostlivo chránia, sú za nimi roky skúšania a to, že sa nebáli ísť vlastnou cestou.   Vína sú určené pre znalcov a milovníkov vín, ktorí obľubujú veľmi sofistikované vzácne vína, ktoré nie je ľahké nájsť inde. Od suchých po dezertné, ľadové a tiež barikové.

uovocinara.sk

BVD - Bird Valley Distillery

Prináša odbornej aj širokej verejnosti pravé stopercentné ovocné destiláty, vyrábané výlučne zo starostlivo ručne triedeného ovocia, za použitia tradičných receptúr a najmodernejších destilačných technológií. Cieľom BVD je uspokojiť čoraz väčší dopyt po kvalitných ovocných destilátoch, ktorý vnímame ako obrodu v súvislosti s voľbou kvality a rastúcou uvedomelosťou spotrebiteľov prémiových produktov na Slovensku aj v zahraničí.

www.bvd.sk
www.facebook.com/BirdValleyDistillery

Pereg

PEREG je progresívne vinárstvo, ktoré vzniklo v roku 1991. V čase svojho vzniku sa spoločnosť vyprofilovala vo svojom podnikaní v oblasti výroby odrodových hroznových vín a vín z liečivých plodov Arónie čiernoplodej, ktoré dodávame do lekární a bio-predajní. Naše ovocné vína z čiernych ríbezlí sú ocenené medailami z výstav. Taktiež sme vytvorili Cuvée Čierny PEREG kupážou vína z čiernych ríbezlí a Arónie, čím vzniklo víno ocenené zlatou medailou a Šampiónom výstavy v Bratislave v Devíne v roku 2008.

www.pereg.sk
www.facebook.com/vinarstvoPereg

Kozmetika

Bione cosmetics

Bio kozmetika z prírody. Výnimočná kozmetika Bione je šetrná k užívateľom i k prírode. Z kozmetiky sú odstránené všetky všeobecne nežiaduce zložky, ktoré sú nepriaznivé z dermatologického a ekologického hľadiska. Výrobky BIO neobsahujú žiadne ropné produkty, žiadne silikóny, etoxyláty, žiadne SLES, SLS, parabény, alkylfenoly, komplexony polyfosforečnany, ani zvieracie produkty. Parfumácie len pomocou hypo alergénnych ingrediencií. Zákazníci môžu byť maximálne spokojní.

www.bione.sk
www.facebook.com/bionecosmetics

Soaphoria

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované odhodlanie a nadšenie ako aj oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené.

Soaphoria využíva len tie najkvalitnejšie suroviny opatrené certifikátom. Uprednostňujú vegetariánske a vegánske suroviny. Neustále pracujú na zabezpečení, aby každá nami využívaná surovina pochádzala z ekologického hospodárstva bez použitia chemických hnojív a postrekov a od dodávateľov

www.soaphoria.sk/sk
www.facebook.com/soaphoria.eu

Pleva

Spoločnosť zameraná na výrobu kvalitných výrobkov pre zdravie a krásu. Špecializuje sa na spracovanie liečivých včelích produktov. Pochádza z Českého mestečka Potštejn. Med nakupujú výhradne od českých dodávateľov a ako jediný v ČR spracovávajú včelí jed.

www.pleva.cz
www.facebook.com/firma.pleva

Ostatné

Paprikáreň Chillis

Vyrába čistý prírodný produkt – šťavu z chilli papričiek. Papričky sú pestované bez chemických postrekov, čistejšie ako BIO. Produkt je bez akýchkoľvek iných prídavných látok. Jedinou konzervačnou látkou je kuchynská soľ. Výrobky sú vyrábané lisovaním za studena. Sú v nich zachované všetky pôvodné vitamíny, minerály a chuťové vlastnosti čerstvej zeleniny.

www.chillis.sk

Tri Chilli Farm

Je mladá rozvíjajúca sa Slovenská značka nachádzajúca sa v srdci Liptova, založená priateľmi s obľubou v chilli a všetkým čo s ním súvisí. Produkty sú vyrobené z najkvalitnejších surovín a chilli papričiek z celého sveta. Na chuť si prídu aj najväčší gurmáni a milovníci ostrých jedál.

www.trichilli.sk
www.facebook.com/TriChilliFarm

Pure nuts

Inovatívna slovenská firma, ktorá sa zaoberá výrobou 100% orechových masiel. Skvelé maslá kombinujú s čokoládou, kokosom alebo inými surovinami, ktoré maslám pridajú ešte dokonalejšiu chuť. Skutočná energia, so 100% prírodným zložením

purenuts.energy
www.facebook.com/PureNutsFoods

Green Platntation

Slovenská pražiareň kávy špecializujúca sa na “specialty grade” -výberovú kávu. Výberová káva tvorí top 5-10% celosvetovej produkcie a kvalita je presne definovaná metodikou SCAE. Každá káva má svoj príbeh a ten začína s ťažkou prácou na farme. Za dobrú prácu si farmári zaslúžia nielen férovú finančnú odmenu, ale aj uznanie. Aj preto je káva presne označená, aby ste vedeli, kto je hrdinom vášho kávového príbehu. S rešpektom k vášmu maximálnemu kávovému zážitku a s rešpektom k pestovateľom tejto unikátnej kávy nie je  NAMLETÁ. Zomletá káva rapídne stráca čerstvosť a v odbornom svete sa do hodiny po mletí považuje za zničenú. Sme si istí, že kávu Green Plantation nikdy nezabudnete.

gpkava.sk
www.facebook.com/gpkava.sk

Turčiansky olej

Rodinná firma obnovila tradíciu v pestovaní konope siatej ( Cannabis sativa). Pestovať konope sa rozhodli z dôvodu všestranného využitia tejto obdivuhodnej rastliny a jej blahodarných účinkov na ľudské zdravie. Prvým finálnym produktom je  rýdzo Slovenský Turčiansky konopný olej extra panenský lisovaný za studena. Cieľom spoločnosti je prispieť svojím produktom k ozdraveniu a prevencii ochorení, ktoré vo veľkej miere postihujú našu populáciu a skvalitniť život mnohých ľudí.

Ako sa získava Turčiansky konopný olej? Lisovaním semien vypestovaných z odrôd konope za studena, ktoré sú pestované, sušené a lisované. Plochy na ktorých sa konope pestuje sa nachádzajú v Turčianskej záhradke v obci Krpeľany.

turcianskyolej.sk
www.facebook.com/turcianskyolej